0 312 268 34 34
info@alsahukuk.com
·
Pazartesi - Cuma 09:30-18:00
İletişim Formu

Ceza Hukuku

Ceza hukukunda amaç kişi hak ve özgürlüklerini, kamu düzen ve güvenliğini, hukuk devletini, kamu sağlığını ve çevreyi, toplum barışını korumak, suç işlenmesini önlemektir.

Savunma hakkı, tarafına suç isnat edilen kişinin, söz konusu suçu işlemediğinden veya eylemi meşru müdafaa, zorunluluk hali gibi nedenlerle gerçekleştirmiş olmasından kaynaklı daha az cezayı hak ettiğini veya  cezalandırılmaması gerektiğini yargı makamları önünde ileri sürebilmesidir.

Ceza yargılaması üç unsuru içerisinde barındırır; iddia, savunma ve yargı. Ceza yargılamasında tarafların gerek savunma hakkını makul ve aktif kullanamaması gerekse yargılamanın aşamalarına hakları dahilinde yeterince müdahil olamaması, haksız yere yahut gereğinden fazla cezalandırılmalarına sebebiyet vermektedir. Yargılamanın savunma ayağı olan ceza avukatından hukuki destek alınması ile bu hususların önüne geçilebilir.

Alsa Hukuk ve Danışmanlık Ofisi olarak Ceza Hukukuna ilişkin hukuki danışmanlık ve dava takibi işlerinizi yürütmekteyiz. Detaylı bilgi için Ankara/Sincan’daki avukatlık ofisimize gelerek veya telefon numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.


ALSA Hukuk ve Danışmanlık | 0 312 268 34 34

 

0 312 268 34 34