0 312 268 34 34
info@alsahukuk.com
·
Pazartesi - Cuma 09:30-18:00
İletişim Formu

Gayrimenkul / Kira Hukuku

Gayrimenkul Hukuku medeni hukuk kapsamında düzenlenen bir hukuk dalıdır. Gayrimenkul Hukukunun yapıtaşı Anayasa’da ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesinde kabul edilen ve korunan mülkiyet hakkıdır.

Gayrimenkul hukukunun konusunu taşınmaz olarak nitelendirilen ev, arsa, tarla gibi mallardır. Mülkiyetin devri ve yönetimi, emlak alım satımı, kiralama, ayni ya da şahsi hak tesisi gibi çeşitli işlemlerin yapılması ve bunlara dair görüşmelerin yürütülmesi, kira sözleşmesinin düzenlemesi, kiracının tahliyesi, kira artış oranı, güvence bedeli gibi konularda gereken hukuki desteği sağlamaktayız.

Gayrimenkul hukukuna dair uyuşmazlıklar taraflarca mahkemeye taşındığında yüksek giderler ortaya çıkmakta ve hak kayıpları yaşanmaktadır. Bu sebeple tarafların hak kaybına uğramaması ve işlerin süresinde sonuçlanması adına uzman bir avukattan hukuki destek alınması oldukça önemlidir.

Alsa Hukuk ve Danışmanlık Ofisi olarak Gayrimenkul Hukukuna ilişkin hukuki danışmanlık ve dava takibi işlerinizi yürütmekteyiz. Detaylı bilgi için Ankara/Sincan’daki avukatlık ofisimize gelerek veya telefon numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.


ALSA Hukuk ve Danışmanlık | 0 312 268 34 34

0 312 268 34 34