0 312 268 34 34
info@alsahukuk.com
·
Pazartesi - Cuma 09:30-18:00
İletişim Formu

Tazminat Hukuku

Haksız fiil, iş Kazası, trafik kazası, hatalı tıbbi uygulama (malpraktis), telif hakkının ihlali, sözleşmeye aykırılık, basın organları yoluyla ve sosyal medya üzerinden kişilik haklarına saldırı, işlenen suç nedeniyle açılan maddi ve manevi tazminat davalarında hukuki danışmanlık ve dava takibi yapmaktayız.

Maddi tazminat hukuka aykırı bir eylem nedeniyle malvarlığında azalma meydana gelen kişinin bu zararının giderilmesini talep edebildiği dava türüdür.

Manevi tazminat ise hukuka aykırı bir fiil nedeniyle zarar görenin, kişilik değerlerinde iradesi dışında meydana gelen eksilme sebebiyle çekilen manevi üzüntülerin, ızdırap ve acıların dindirilmesi ve telafisi için açılan bir dava türüdür. Bu dava türünde ağır bedensel zarar veya ölüm hâlinde, zarar görenin veya ölenin yakınlarına da manevi tazminat olarak uygun bir miktar paranın ödenmesine karar verilebilir.

Alsa Hukuk ve Danışmanlık Ofisi olarak tazminat davalarına ilişkin hukuki danışmanlık ve dava takibi işlerinizi yürütmekteyiz. Detaylı bilgi için Ankara/Sincan’daki avukatlık ofisimize gelerek veya telefon numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

 

ALSA Hukuk ve Danışmanlık | 0 312 268 34 34

0 312 268 34 34