0 312 268 34 34
info@alsahukuk.com
·
Pazartesi - Cuma 09:30-18:00
İletişim Formu

Ticaret / Şirketler Hukuku

Hukuki açıdan ticaret, mal değişimine aracılık etmenin yanısıra, hizmet, iletişim alanındaki diğer faaliyetleri de kapsamaktadır. Ticaret Hukuku üretim, tüketim ve değişime yönelik ticari faaliyetleri düzenleyen hukuk dalıdır.

Ticaret hayatıyla ilgili olarak Ceza Kanunlarında yer alan hükümlerin yanısıra doğrudan Ticaret Kanunlarında da cezai hükümlere yer verilmiştir.

Ticaret hukuku tacirler arası ilişkiyi kapsadığı gibi somut olaya göre tacir ile tacir olmayan kişi arasındaki ilişkiyi de kapsayabilir.

Ticaret Hukukuna ilişkin davaların alanında uzman avukat ile takibi hak kaybına uğramamak adına en sağlıklı yoldur. Bu hususta; İflas ve iflas erteleme davaları, şirketin alacak davaları, marka ve patent başvuru davaları, haksız rekabet davaları, vergi hukukundan ortaya çıkan davalar, ticaret unvanı tecavüzleri ve önlenmesi davaları, tüketici hukukundan doğan davalar gibi davaların takibini sağlamaktayız.

Alsa Hukuk ve Danışmanlık Ofisi olarak Ticaret/Şirketler Hukukuna ilişkin hukuki danışmanlık ve dava takibi işlerinizi yürütmekteyiz. Detaylı bilgi için Ankara/Sincan’daki avukatlık ofisimize gelerek veya telefon numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.


ALSA Hukuk ve Danışmanlık | 0 312 268 34 34

0 312 268 34 34